Jak pomóc dziecku z nadwagą - Leszek Klimas

Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna

Data wydania: 2024-03-13

Liczba stron: 256

ISBN: 9788367996266


Koledzy z klasy przezywali Krzyśka „Gruby”. Zmartwieni rodzice zwrócili się do Leszka Klimasa, by pomógł ich synowi nie tylko pozbyć się zbędnych kilogramów, ale też odzyskać pewność siebie. Laura, najmłodsza uczestniczka programu, zgłosiła się do przychodni wraz z rodzicami i siostrą. Całą rodziną pozbyli się w sumie 120 kg! Gabriel zrzucił 30 kg, ale to wcale nie jego smukła sylwetka najbardziej przyciąga dziś uwagę, ale rozpierająca go chęć do nauki i zabawy. To tylko kilka historii sukcesów dzieci i ich opiekunów w powrocie do zdrowej wagi. Jeśli Twoje dziecko też ma problem z nadwagą, to ten poradnik jest dla Ciebie.

Wiecie, dlaczego dzieciaki pod naszą opieką chudną? Bo ja i cały mój zespół w nie wierzymy – to właśnie sedno metody Leszka Klimasa, który od lat wykorzystuje swoje doświadczenie, żeby pomagać dzieciom, młodym ludziom i ich opiekunom w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Jego podopieczni w trakcie procesu utraty zbędnych kilogramów nie są głodni, mają mnóstwo energii, są radośni i zyskują pewność siebie.

Leszek Klimas, mistrz świata w sylwetce atletycznej, otworzył poradnię Efekt Klimasa i zaprosił do współpracy lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów, psychologów oraz innych ekspertów, dzięki którym trafiające tam dzieciaki są otoczone najlepszą fachową opieką. W tej książce, wraz ze swoim zespołem, dzieli się wynikającą z wieloletniej praktyki wiedzą, którą dopełniają wyniki badań naukowych, przepisy i propozycje treningów, ale także motywacja, uśmiech i żart.

Zatem drodzy Rodzice, czytelnicy tej książki, czas na Wasze dzieci. Także one mogą sięgnąć po marzenia. A ja zrobię wszystko, żeby zarówno Was (bo bez Waszej pomocy się nie obędzie),jak i je w tym wesprzeć. Efekt murowany. Przekonacie się sami.Po książkę Leszka Klimasa sięgnęłam, ponieważ śledzę jego sukcesy (a raczej jego podopiecznych) w Efekcie Klimasa. Sama skorzystałam nawet z oferty firmy Klimasa, by zrozumieć lepiej jak dobierać produkty, żeby zdrowo jeść i zdrowo żyć.

Książka składa się z kilku części. Na początku poznajemy historię Leszka. Ciekawie jest móc wrócić kilkanaście lat wstecz, żeby zobaczyć jak Klimas rozwinął się przez ten czas i jakie sukcesy osiągnął. Następne strony to świetne poradniki – jak czytać i jak rozumieć etykiety, czego unikać. Klimas wskazuje też, jakie produkty powinniśmy wybierać żeby jeść zdrowsze zamienniki.

Kolejne rozdziały to historie klientów Klimasa – w tym także wskazówki, by nie liczyć kalorii, a nauczyć się innego stylu życia. Reszta książki to różne przepisy – szybkie i łatwe dania, które posmakują dorosłym i dzieciom.

Wiem, że Klimas to celebryta i jego diety nie u każdego się sprawdzą. Pewnie na rynku jest też dużo więcej dobrych książek z przepisami, którymi warto byłoby się przyjrzeć, szczególnie jeśli mamy jakieś zaburzenia lub choroby. Niemniej jednak jeśli traficie na tę pozycję, nie odrzucajcie jej od razu – znajdziecie tam sporo przydatnych wskazówek.

Moja ocena: 6/10

 


Brak komentarzy: