Sylvia Bloch - Oddana innemu


Wydawnictwo: Novae Res

literatura obyczajowa, romans

Data wydania: 2024-01-19

Liczba stron: 442

ISBN: 9788383138411


Jedna chwila może człowieka zniszczyć… lub uratować.

Mieszkająca w Toronto Nea wiedzie szczęśliwe i poukładane życie. W pracy radzi sobie doskonale, a rodzice i przyjaciółka Roxanne wspierają ją na każdym kroku. Do tego Harry – jej chłopak – wydaje się ucieleśnieniem marzeń o idealnym mężczyźnie: jest troskliwy, przystojny i inteligentny.

Jedna impreza rzuca zupełnie nowe światło na jej życie. Jej spokojny i odpowiedzialny partner okazuje się nie być tym, za kogo Nea go uważała. Na dodatek, żeby uniknąć kłopotów, w które zamieszana jest mafia, Harry godzi się na układ, którego część stanowi… ona.

Chciałam usłyszeć, że obrobi bank albo okradnie jubilera, zrobi cokolwiek, aby nie pozwolić mi na takie poświęcenie.

– Dziękuję – wyszeptał po prostu.

Ogromna gula ściskała moje gardło. Poddał się, gdy ja nadal jeszcze walczyłam. Pocałowałam go, zanim wątpliwości, jakie mną targały, sprawiłyby, że się wycofam. Ruszyłam do drzwi, otworzyłam je, ale zatrzymałam się, dając mu ostatnią szansę na zatrzymanie mnie. On jednak nawet na mnie nie patrzył.
"Oddana innemu" to powieść, która wciąga czytelnika w wir emocji, trudnych decyzji i złożonych relacji międzyludzkich. Autor przedstawia historię Nei, młodej kobiety, która od zawsze poświęca swoje życie i uczucie swojemu partnerowi, Harry'emu. Jednakże, gdy sytuacja zaczyna się komplikować, a tajemnice zaczynają wychodzić na jaw, Nea musi stawić czoła trudnym wyborom i konsekwencjom swoich działań.

 

W książce pojawia się wiele wątków, z których jeden z głównych to trójkąt miłosny. Nea, zakochana bezgranicznie w Harrym, zaczyna jednak dostrzegać jego zmiany i niedoskonałości, szczególnie gdy zgodził się na propozycję, która może zniszczyć ich związek. W miarę jak Nea coraz bardziej zagłębia się w relację z Ianem, postać ta staje się dla niej coraz ważniejsza, stanowiąc zarazem źródło wsparcia w trudnych chwilach. Kontrast pomiędzy dwoma mężczyznami, Harrym i Ianem, jest interesujący - Harry, mimo obietnic poprawy, nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom Nei, podczas gdy Ian okazuje się być osobą, na której można polegać w trudnych chwilach.

 

Jednym z głównych atutów książki jest sposób, w jaki autorka ukazuje złożoność ludzkich relacji oraz trudności związane z odróżnianiem miłości od przywiązania czy uzależnienia emocjonalnego. Nea, mimo swej naiwności i zaślepienia, wzbudza empatię i zrozumienie u czytelnika, który może dostrzec w jej postaci odzwierciedlenie własnych doświadczeń czy obaw.

 

Jednakże, niektóre aspekty książki mogą irytować czytelnika. Niektóre zachowania Nei mogą wydawać się nieuzasadnione lub irracjonalne, co czasem wpływa na autentyczność i wiarygodność postaci. Ponadto, niektóre wątki, takie jak problem uzależnienia czy trójkąt miłosny, mogą być traktowane zbyt schematycznie, co może nieco obniżyć jakość narracji.

 

Mimo tych drobnych mankamentów, "Oddana innemu" to książka, która porusza i zmusza do refleksji nad własnymi wyborami w życiu miłosnym. Pomimo pewnych niedoskonałości, warto sięgnąć po nią, by zanurzyć się w historii Nei i odkryć, jak skomplikowane mogą być relacje międzyludzkie oraz jak wiele może kosztować poświęcenie się bezgranicznie drugiej osobie.

 

Moja ocena: 6/10Brak komentarzy: