Manipulacja - Kate Gibson


Wydawnictwo: Novae Res

kryminał, sensacja, thriller

Data wydania: 2024-01-10

Liczba stron: 386

ISBN: 9788383137513


Pamiętaj o jednym: nie ufaj nikomu.

Charyzmatyczna oraz niesforna pani psycholog, Katarzyna Wilczyńska, jest u szczytu swojej zawodowej kariery. Prowadzi wykłady, zajmuje się badaniami nad rozpoznawaniem kłamstw i współpracuje z policją. Nic nie zwiastuje nadchodzącej katastrofy do czasu, gdy w ręce Wilczyńskiej trafiają tajemnicze dokumenty rektora jednej z krakowskich uczelni.

Krótko po tym Katarzyna dowiaduje się, że profesor został zamordowany, ktoś włamał się do jej mieszkania, a ona sama niespodziewanie zostaje oskarżona o zabójstwo. Kobieta angażuje się w śledztwo, za wszelką cenę chcąc dociec prawdy. Szybko okazuje się jednak, że ktoś zadał sobie dużo trudu, by zmylić tropy i gdy tylko Wilczyńska zbliża się do rozwiązania, ono po chwili wymyka jej się z rąk.

Atmosfera gęstnieje coraz bardziej, a Katarzyna nie wie, komu może zaufać…"Manipulacja" to dynamiczna i pełna napięcia powieść sensacyjna, której akcja prowadzi czytelnika przez labirynt intryg, tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. Autorka, pod pseudonimem Kate Gibson, przedstawia nam świat profesor psychologii Katarzyny Wilczyńskiej, postaci, której profesjonalizm i inteligencja wydają się niezaprzeczalne. Jednakże, gdy w jej ręce wpadają tajemnicze dokumenty oraz zostaje oskarżona o morderstwo rektora uczelni, świat Wilczyńskiej przestaje być taki pewny.

Jednym z mocnych punktów tej powieści jest tempo narracji. Gibson umiejętnie posługuje się szybkimi zmianami scen, co sprawia, że czytelnik nie ma chwili wytchnienia. Akcja pędzi do przodu, podobnie jak w najlepszych thrillerach filmowych, trzymając czytelnika w napięciu i skłaniając do ciągłego dążenia do rozwiązania zagadki. To z pewnością zasługa talentu autorki w kreowaniu dynamicznego świata i złożonych relacji między postaciami.

Ważną zaletą książki są także dobrze wykreowane postacie. Katarzyna Wilczyńska, jako główna bohaterka, ma swoje wady i zalety, co sprawia, że staje się dla czytelnika bardziej realna i autentyczna. Jednakże, pomimo tego, że postacie są dobrze nakreślone pod względem charakterów, relacje między nimi mogłyby zostać lepiej rozwinięte. Wątek romantyczny, na przykład, wydaje się nieco sztuczny i nieprzekonujący, brakuje mu naturalności i głębi.

Niestety, choć akcja jest szybka i zaskakująca, to czasami można odnieść wrażenie, że autorka trochę gubi się w gąszczu różnych wątków. Nadmiar zdarzeń i postaci może sprawić, że czytelnikowi trudno jest śledzić wszystkie wydarzenia i zachować płynność narracji. Niektóre sytuacje wydają się niezbyt autentyczne, co może prowadzić do oderwania od fabuły i uczucia znużenia.

Mimo tych mankamentów, "Manipulacja" pozostawia czytelnikowi obietnicę przyszłych powieści. Autorka wyraźnie ma talent do tworzenia wciągających historii i kreowania interesujących postaci. Być może w przyszłości skupi się bardziej na dopracowaniu mniej licznych wątków, co mogłoby poprawić jakość jej twórczości.

Podsumowując, "Manipulacja" to książka warta uwagi dla miłośników szybkich i zaskakujących akcji. Mimo pewnych niedociągnięć, czytelnikowi nie brakuje emocji i napięcia, co sprawia, że trudno się od niej oderwać. Autorka pozostawia otwartą furtkę do kolejnych części, co może zainteresować tych, którzy doceniają intrygujące i nieprzewidywalne historie.

 

Moja ocena: 5/10

 Brak komentarzy: