Do trzech razy śmierć - Jenny Blackhurst


Wydawnictwo: Albatros

Cykl: Niemożliwe zbrodnie (tom 1)

Tytuł oryginału: Three Card Murder

Data wydania: 2024-02-15

Liczba stron: 416

ISBN: 9788383610702


Pierwsza powieść detektywistyczna z Tess Fox w roli głównej.

Klasyczna zagadka morderstwa – z nowoczesnym twistem.

Policyjna detektyw i zawodowa oszustka na tropie zbrodni!

Jedna z sióstr jest policjantką. Druga oszustką. Obie są podejrzane.

Kiedy detektyw Tess Fox pojawia się na miejscu zbrodni, od razu dostrzega problem. A nawet dwa. Po pierwsze, ofiara została wyrzucona z balkonu mieszkania, którego drzwi były zamknięte od wewnątrz. Po drugie, Tess zna ofiarę, a pewna rzecz pozostawiona na miejscu zbrodni wskazuje, że zabójca doskonale o tym wie.

Tylko jedna osoba jest świadoma związków Tess z ofiarą, a jednocześnie ma wystarczające umiejętności i wiedzę z zakresu kryminologii, aby zaplanować zbrodnię doskonałą. Ale przyrodnia siostra Tess, Sarah, jest oszustką, a nie zabójczynią. A detektyw będzie potrzebowała jej zdolności, jeśli w ogóle zamierza rozwiązać tę sprawę.

Wkrótce, w równie tajemniczych okolicznościach, dochodzi do kolejnych dwóch morderstw, których ofiary znane są siostrom. Tess ma teraz trzy zagadki do rozwiązania i jeszcze więcej powodów do podejrzeń wobec Sarah. Czy może zaufać osobie, która łamie prawo, nawet jeśli łączą ją z nią więzy krwi?Kryminał, który wciąga od pierwszych stron, oferując czytelnikowi emocjonującą podróż przez mroczne zakamarki ludzkiej psychiki. Autorka, Jenny Blackhurst, powraca w dobrym stylu, dostarczając czytelnikom klasyczną zagadkę kryminalną, która trzyma w napięciu do samego końca.

Główna bohaterka, detektyw Tess Fox, staje w obliczu dwóch tajemniczych morderstw, których ofiary są jej znane. Współpraca z jej przyrodnia siostrą, Sarah, oszustką o niejasnych zasadach moralnych, prowadzi do burzliwego sojuszu, gdzie granice między prawem a przestępstwem zaczynają się zacierać.

Blackhurst świetnie balansuje między klasycznymi elementami kryminału a nowatorskimi wątkami, tworząc powieść, która wciąga czytelnika od pierwszych stron i trzyma go w napięciu do ostatniego akapitu. Czytelnik może się spodziewać nieoczekiwanych zwrotów akcji i zaskakujących momentów, które utrzymują emocje na najwyższym poziomie.

Podsumowując, "Do trzech razy śmierć" to świetna propozycja dla miłośników kryminałów, którzy szukają inteligentnej i wciągającej lektury. Blackhurst nie tylko dostarcza czytelnikowi rozrywki, ale także stawia pytania o moralność, więzy rodzinne i granice między dobrem a złem. Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto lubi trzymające w napięciu historie pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji.

 

Moja ocena: 9/10


Brak komentarzy: