Ekipa Złych

ODCINEK TRZECI

Tytuł: BAD GUYS Ekipa Złych ODCINEK 3 FUTRZAK KONTRATAKUJE

Autor: AARON BLABEY

Tytuł oryginału:The Bad Guys.Episode 3: The FurballStrikesBack

Data wydania:06.2020

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i Ska

ISBN:978-83-8116-947-9

        TiffanyKiciza w specjalnym raporcie rozważa czy straszny rekin, wilk, pająk, wąż i zmutowana sardynka są bohaterami czy okropnymi potworami? Reporterka Kiciza znalazła świadków ! Kury które twierdzą inaczej! Szokujących wywiadów udzielają Kura domowa, Sędzia Sądu Najwyższego i Mistrzyni patelni! Pat Diane i Fiona zostało uratowane i zmieniły swoje życie! Czy Ci złoczyńcy to naprawdę bohaterowie? Ekipa Złych rusza do lasu... który ich mocno zaskoczy! Gdy sarenka rusza za potrzebą na stronę (dwójeczka więc chwile go nie było) ekipa zostaje porwana! Czy za porwaniem stoi super słodka świnka morska- Doktor Rupert Dżem? Czy Sardynka i Pająk Nóżka uratują przyjaciół? Kto jest tym złym? Jakich bohaterów jeszcze. poznamy? Zapraszam na BAD GUYS Ekipa Złych ODCINEK 3 FUTRZAK KONTRATAKUJE! 

        Autorem serii Bad Guys jest Aaron Blabey, australijski artysta i pisarz książek dla dzieci. W swoim dorobku ma różne książki np. "Piranie. nie jedzą bananów" , "Don'tcall me Bear" o zirytowanej Koali, czy serię "Pig the Pag"- "Mops Klops" o psie-mopsie, który zachowuje się po świńsku!

       Ekipa Złych to zabawny komiks zarówno dla dzieci jak i młodszych nastolatków. Rysunki oraz napisy są czarno białe. Ponieważ nie ma dużo tekstu czyta się super szybko. Ilustracje są zabawne, przykuwają wzrok i rozbudzają wyobraźnię. Brak kolorów (poza czernią i bielą) pomaga się skupić na historii. Ekipa Złych to dobra rozrywka dla dziecka zarówno w domu jak i w podróży np. pociągiem. Fabuła jest zgrabna i krótka, niewątpliwą zaletą jest to że przygody BAD GUYS podzielone są na odcinki. Jest fajny humor, bez przesady i nadęcia. Nie ma wulgaryzmów, za to poruszone są sprawy proste- fizjologiczne- jak wspomniana wcześniej dwójeczka.

        Uważam, że bohaterowie są ekstra. Pająk nóżka, zmutowana sardynka, rekin który na akcje dla niepoznaki przebiera się za... króliczka! W ekipie jest jeszcze wilk i wąż, a chłopakom przyjdzie się zmierzyć ze słodką puchatą świnką morską- Doktorem Dżemem. Doktor Rupert Dżem postanowił być wściekle zły bo miał już dość już tej swojej słodyczy! W dodatku historia jest pozytywna, chociaż chcieli by być uznawanych za złych tak naprawdę są dobrzy i dołączają do Międzynarodowej Ligi Bohaterów. 

        Ekipa złych to tak również rozrywka dla całej rodziny. Dzieci mogą czytać indywidualnie, ale równie dobrze spędzać czas z rodzicami czy opiekunami. Starsze rodzeństwo także może się dobrze bawić przy Ekipie Złych. Treści są bezpieczne i przeznaczone dla dzieci, a patronat nad książką objęła telewizja TVP ABC oraz portal miastodzieciom.pl.  

Serdecznie polecam Ekipę Złych i czekam na nowe odcinki!


Natalia Sękara

Brak komentarzy: