Tytuł: Rety! Ktoś nowy na placu budowy!

Tytuł oryginału: Mighty, Mighty Construction Site

Autor: SheriDuskeyRinker 

Ilustracje: Tom Lichtenheld

Tłumaczenie: Joanna Wajs

Data wydania (Pl): 25 marca 2020

Liczba stron: 40

Wydawca: Nasza Księgarnia
Jak przystało na chłopca, mój syn jest fanem wszelkiej maści koparek, betoniarek i dźwigów. Nic więc dziwnego, że w jego biblioteczce rządzą ksiązki związane z autami. Jedną z jego ulubionych jest Rety! Ktoś nowy na placu budowy!SheriDuskeyRinker i Toma Lichtenhelda.

Książeczka ta, to już trzeci tom opowieści o maszynach budowlanych, które zaskarbiły sobie sympatię małych czytelników na całym świecie. Bohaterowie znani z poprzednich tomów: wywrotka, koparka, betoniarka, dźwig i spychacz wyruszają do pracy. Tym razem jednak zadanie ich przerasta, w jeden dzień mają wybudować olbrzymi budynek. Auta zaczynają się głowić jak to zrobić jedynie w piątkę. Betoniarka postanawia jednak wezwać posiłki i już po chwili do roboty garną się nowi przyjaciele. Auta łączą się w pary, by wspólnie zakończyć pracę. 

Bajeczka pisana wierszem bardzo podoba się małym wielbicielom aut. Co więcej, opowiastka niesie ze sobą sporo nowej wiedzy, bowiem każde nowe autko zostało dokładnie opisane, a także wyjaśniona została jego funkcja. Dzieci dzięki temu mają okazję poznać ładowarkę koparkę z ładowarką, auto z platformą, ładowacz czołowy i auto z pompą. Cała akcja zamknięta została w ciągu doby: autka wstają, myją się, pracują, a następnie idą spać.Wierszyk zawarty w historii jest rytmiczny i przykuwa uwag dziecka, sprawiając, że historię czyta się z wielką przyjemnością. Książka cieszy oko również pięknymi ilustracjami autorstwa Toma Lichtenfelda. Zantropomorfizowane pojazdy budzą wielka sympatię, nie tylko u maluchów lecz również u dorosłych. Rety! Ktoś nowy na placu budowy!to książka na lata, opowiastka, która nie nudzi i będzie zajmowała dziecko przez długi czas. Oprócz przyjemnej opowiastki niesie ze sobą sporą dawkę wiedzy i morał pokazujący, że zawsze warto poprosić o pomoc i dobrze jest pracować w zespole, by dobrze wykonać powierzone zadanie. 

 Monika Ryk

Brak komentarzy: