Kamila Cudnik – Wybacz

 

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Cykl: Zgadnij, kim jestem (tom 2)

Data wydania: 2024-03-12

Liczba stron: 400

ISBN: 9788383351827


Jedna chwila, gdy znajdziesz się w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie…

Podczas jednej z pierwszych wiosennych nocy toruńska policja dostaje zgłoszenie. Na terenie nieczynnego dworca kolejowego ginie dwoje nastolatków. Ktoś w ciemności oddał dwa precyzyjne strzały. Sprawa podwójnego morderstwa staje się priorytetowa. Pytanie, jaki motyw miał zabójca i czy będą następne ofiary. Komisarz Robert Bukowski, doświadczony śledczy, rozpoczyna dochodzenie. Zmotywowany tym bardziej, że sam ma nastoletnią córkę. Ofiary były zaledwie rok przed maturą, ona atrakcyjna i żywiołowa, on raczej cichy i spokojny. W trakcie śledztwa na jaw wychodzi coraz więcej faktów, a pytań jest więcej niż odpowiedzi. Z pozoru niepowiązane wydarzenia zaczynają się wplatać w jedną sieć tajemnic.
Książka "Wybacz" autorstwa Kamili Cudnik to porywająca podróż przez mroczne zakamarki ludzkiej psychiki i policyjnych śledztw. Fabuła rozpoczyna się od brutalnego morderstwa dwójki nastolatków na nieczynnym dworcu kolejowym w Toruniu. Komisarz Robert Bukowski, doświadczony śledczy, kieruje dochodzeniem, zaangażowany szczególnie ze względu na własną nastoletnią córkę.

 

Autorka nie tylko przemyca wątki kryminalne, ale również zagłębia się w życie bohaterów, zarówno prywatne, jak i zawodowe. Współpraca z młodą policjantką Karoliną Werner otwiera nowe perspektywy, lecz również stwarza niespodziewane wyzwania dla Bukowskiego. Charaktery bohaterów są wyraziste i realistyczne, co sprawia, że czytelnik łatwo się z nimi identyfikuje. Robert Bukowski, zmagając się z własnymi problemami, staje w obliczu kolejnych wyzwań, które prowadzą go do zaskakującego finału.

 

Kamila Cudnik nie tylko buduje intrygę kryminalną, lecz również ukazuje ludzkie emocje i konsekwencje podejmowanych decyzji. Czytelnik zostaje wciągnięty w wir wydarzeń, pełen napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji.  Mimo że zakończenie może nie być całkowicie satysfakcjonujące dla niektórych czytelników, towarzyszenie policjantom w ich trudnym śledztwie dostarcza wielu emocji i zapewnia niezapomniane doznania.

"Wybacz" to nie tylko kryminał z wartką akcją, ale także refleksja nad ludzkimi słabościami i tajemnicami, które skrywają się za pozorami. Książka ta z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom gatunku, którzy szukają zarówno wciągającej fabuły, jak i głębszych przemyśleń na temat natury ludzkiej.

Moja ocena: 8/10


Brak komentarzy: