Tytuł: Kawa o zapachu lawendy

Autor: Paulina Kowalczyk

Wydawnictwo: Novae Res

Rok wydania: 2020

ISBN: 978-83-8147-874-8

Powieść Pauliny Kowalczyk Kawa o zapachu lawendy” opowiada historię Konstantego, młodego i przystojnego właściciela szkoły językowej z Łodzi. Ponadto jest on aspirującym pisarzem, którego lęki i niepewność siebie uniemożliwiają mu realizację jego marzeń i drzemiącego w nim potencjału.

Kostek wychodzi co piątek z kolegami, aby poznać odpowiednią dla siebie partnerkę. Żyje na linii praca- dom, z małymi przerwami na wypady na siłownię czy na piwo z kolegami. Nie jest w stanie zbudować trwalszej relacji, a kobiety traktuje powierzchownie – zazwyczaj nie spędza z nimi więcej czasu, niż jedną noc.

Wszystko zmienia się, gdy ten poznaje Anię, która jednocześnie okazuje się być właścicielką jego ulubionej kawiarni. To spotkanie sprawia, że bohater ponownie odnajduje w sobie radość życia i zbiera siły do realizacji swoich literackich marzeń. Jednak czy na pewno wszystko skończy się dobrze?

Kawa o zapachu lawendy to przyjemna lektura. Idealna na popołudnie przy kubku ulubionej kawy. Postaci są jasno i wyraźnie zarysowane,  a motywacje ich działań przejrzyste i logiczne.

Akcja toczy się wartko, wydarzenia następują po sobie szybko nie tylko w czasie, ale też na kartach powieści. Poszczególne wątki są sprawnie poprowadzone i rozwiązane. Jakkolwiek być może sam przebieg akcji jest dość przewidywalny, jednak nie mamy do czynienia z powieścią szpiegowską, więc można to bez problemu wybaczyć.

Podsumowując, Kawa o zapachu lawendy Pauliny Kowalczyk jest sympatyczną lekturą na leniwe niedzielne popołudnie dla każdego, kto lubi nieskomplikowane historie miłosne.Autorka: Anna Klata

Brak komentarzy: