top of page
  • mkcelinska

Za białymi goździkami - Sara Alex


Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-08-01
Liczba stron: 262
ISBN: 9788383136110
Kiedy oczy ogarnie ciemność,naucz się kierować innymi zmysłami
Anielin Brzask rozpoczyna swój ostatni rok na uczelni. Gdy pewnego dnia w drodze na zajęcia wstępuje do ulubionej kawiarni na gorącą czekoladę, nie spodziewa się, że właśnie tam pozna mężczyznę, który całkowicie zawładnie jej myślami. Alan jest przystojny, szarmancki i… niewidomy. Anielin, zafascynowana roztaczaną przez niego aurą tajemniczości, podporządkowuje się swoim uczuciom bez reszty. Nawet nie zauważa, kiedy mężczyzna, w którym się zakochała, zamienia się w jej kata. Luksusowa posiadłość Alana od tej pory jest dla niej więzieniem: to tutaj, w kompletnej ciemności i ciszy, mężczyzna prowadzi swój prywatny, okrutny eksperyment. By przetrwać i spróbować wydostać się z tej śmiertelnie niebezpiecznej pułapki, Anielin musi nauczyć się żyć na jego zasadach. Co odkryje, gdy wejdzie głębiej w świat psychopatycznego oprawcy?


"Za białymi goździkami" to debiutancki thriller literacki, który wprowadza czytelnika w mroczny świat fascynacji i grozy. Akcja skupia się na Anielin, młodej i pięknej kobiecie stojącej na progu przyszłości, pełnej nadziei i optymizmu. Jest studentką, która mieszka w obcym mieście, ale towarzyszy jej przyjaciółka z dzieciństwa oraz ukochany pies, co dodaje życiu spokoju i radości.

Historia nabiera dynamiki, gdy Anielin zauważa tajemniczego mężczyznę, Alana, w ulubionej kawiarni. Jego hipnotyzujące i enigmatyczne spojrzenie zostaje wciśnięte w pamięć młodej kobiety. Stopniowo odkrywa, że Alan jest niewidomym mężczyzną, bogatym i szarmanckim, ale także nieco niezrównoważonym psychicznie.


Narracja skupia się na fascynacji Anielin, która ignoruje pierwsze, ostrzegawcze sygnały związane z psychicznym stanem Alana. Zakochana, pragnie poznać świat dźwięków i zapachów, nie zważając na konsekwencje. Główna bohaterka staje się pionkiem w chorej grze, której nie zna reguł. Jej poczucie bezpieczeństwa zostaje złamane, a życie obraca się w koszmar.


"Za białymi goździkami" cechuje nietuzinkowy pomysł na fabułę, którym autor zaskakuje czytelnika. Tempo powieści tworzy niepokojący klimat, przepełniony napięciem i wibracjami emocji. Pomimo irytującej naiwności głównej bohaterki, książka elektryzuje zmysły, prowadząc do zaskakującego finału, który pozostawia apetyt na więcej.


Książka wciąga czytelnika w porywającą historię Anielin, która staje w obliczu wyboru między desperackim pragnieniem wolności a walką o własne życie. Jest to doskonała lektura dla miłośników kryminałów i thrillerów, ale także dla tych, którzy poszukują nietuzinkowej i angażującej opowieści. Narracja i dynamika akcji sprawiają, że przez cały czas czytelnik trzyma się w napięciu, przypominając sobie kino, gdzie wyobraźnia płynnie przenosi sceny na ekran. To niezwykle udane pierwsze literackie dzieło, które zachęca do zgłębienia kolejnych opowieści od tego autora.


Moja ocena: 9/10

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page