top of page
  • mkcelinska

Wszystkie nasze poplątane ścieżki - Kira Zielińska


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2023-10-17
Liczba stron: 472
ISBN: 9788383350226
O sile miłości, która nie pozwala zatonąć…
Siedemnaście lat to wydawałoby się świetny czas dla każdego młodego chłopaka. Ale Reda nie jest jak każdy młody chłopak. Dużo pracuje i czuje się już dorosły – na ojca alkoholika nie może liczyć. Warsztat samochodowy i przyjaciele są dla niego całym światem. Jedyne, o czym marzy, to wyrwać się z tego miasta. I niespodziewanie nadarza się ku temu okazja.
To miał być jeden z najpiękniejszych dni, a staje się najgorszym. Janek zostaje sam z trójką małych dzieci. Początkowo odtrąca wszelką pomoc, jednak po jakimś czasie dostrzega, że nie jest w stanie dłużej tak funkcjonować. I że musi się zmierzyć z tym, co już od paru lat od siebie odsuwał. Życie potrafi zaskoczyć: w jednej chwili rzuca w otchłań, a w drugiej daje szansę na wypłynięcie. Tylko jak zacząć od nowa? I młody chłopak, i dorosły mężczyzna będą musieli odpowiedzieć sobie na niełatwe pytania.


„Wszystkie nasze poplątane ścieżki” to poruszająca opowieść o dwóch mężczyznach, których życia splatają się w nieprzewidywalny sposób. Janek właściciel wypożyczalni samochodów, i Reda, młody chłopak muszą zmierzyć się z życiowymi wyzwaniami, które stawiają przed nimi los i tragiczne wydarzenia.


Z jednej strony, Janko, mężczyzna w średnim wieku, musi stawić czoło nagłej utracie żony i jednocześnie być ojcem dla dwóch i pół letnich bliźniaczek oraz noworodka. Uporządkowane życie Janka zmienia się nagle w wir obowiązków i żałoby. Autorka przedstawia czytelnikowi jego walkę z własnym cierpieniem, konieczność przekształcenia się z pracoholika w pełnoprawnego ojca.


Z drugiej strony, Reda, młody nastolatek, zostaje zmuszony do dorosłego życia po śmierci matki. Jego ojciec popada w alkoholizm, a Reda musi wziąć odpowiedzialność za dom i utrzymanie obojga. Poprzez pracę w warsztacie samochodowym odkrywa swoją pasję do samochodów, co staje się kluczowym elementem jego przemiany.


W obu historiach autor pokazuje, że czasem życie stawia przed nami trudne wybory i konieczność zmiany. Czy bohaterowie podołają nowym obowiązkom i czy zdołają odnaleźć się w nowej rzeczywistości?


Książka skupia się nie tylko na indywidualnych losach bohaterów, ale również na relacjach między ludźmi. Autorka podkreśla, że czasem warto dać drugą szansę komuś, kto znajduje się w trudnej sytuacji życiowej. Pomocna dłoń, wyciągnięta przez przyjaciół czy nieznajomego, może odmienić czyjeś życie. Czytelnik jest świadkiem, jak bohaterowie udzielają sobie nawzajem wsparcia, dzięki czemu ich drogi się przecinają i zmieniają.


Opowieść jest pełna emocji, ale pozbawiona zbędnych przesłodzeń. Kira Zielińska przedstawia realistyczne sytuacje, z którymi bohaterowie muszą się zmierzyć, a czytelnik jest świadkiem ich wewnętrznych zmagań i trudnych decyzji. Historia porusza tematy takie jak utrata, żałoba, ale także nadzieja, drugie szanse i siła ludzkiej wspólnoty.


Podsumowując, „Wszystkie nasze poplątane ścieżki” to wciągająca lektura, która skłania do refleksji nad trudnościami życiowymi, wartością wsparcia społecznego i możliwością odnalezienia nowej ścieżki życiowej nawet po najtrudniejszych przejściach. Autorka, Kira Zielińska, zasługuje na gratulacje za debiut i czekamy z niecierpliwością na kolejne wspaniałe historie, które wypłyną spod jej pióra.


Moja ocena: 9/10


7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page