top of page
  • Natalia eS

SZPILKA. KLUB

Tytuł: SZPILKA. KLUB

Autor: Marcin Ciszewski

Data wydania:2020

Wydawca: WAR BOOK

ISBN:978-83-65904-80-5Marcin Ciszewski- z wykształcenia historyk, autor książek o tematyce wojenno-sensacyjnej, autor kryminałów. Zadebiutował w 2008 roku i jest nie do zatrzymania. Tym razem ma dla Czytelnika powieść kryminalną. Poznajcie Szpilkę i dołączcie do klubu!


Kohut. Marianna Kohut, Szpila, Szpilka. Ostra, drobna, nie wysoka. Szpilka.

Komisarz Marianna Kohut. W męskim świecie jako jedna z dwóch kobiet w wydziale, daje radę. Inteligentna, odważna, sprytna. Chodź na jej całym życiu zaważyły tragiczne wydarzenia rodzinne sprzed 15 lat, daje radę i jest w tym świetna. Oddana pracy i i młodszemu rodzeństwu. Śpi po 3 godziny na dobę, a jeśli nie jest w pracy to zalewa się alkoholem. Ale to nic, nadal jest ostra i świetna w tym co robi.


Zawsze mam uczucie, że gdy autorem jest kobieta i głównym bohaterem jest mężczyzna lub odwrotnie, gdy autorem jest mężczyzna, a główną bohaterka kobieta, jest to swojego rodzaju wypłynięcie na nieznane wody i odkrywanie dzikich lądów. I czasem jest to przejaskrawione, czasem aż groteskowe innym razem, fascynujące. W tym przypadku bohaterka jest w sam raz! Nie jest totalnie wymyśloną postacią odbiegającą od realiów, Szpilka naprawdę jest w porządku. Połyka się ją w jeden wieczór. Pisana z perspektywy Komisarz Kohut. Rytm i harmonia, zwroty akcji i i naprawdę kawał dobrego dochodzenia. Chociaż na pewnym etapie czytelnikowi zaczyna majaczyć rozwiązanie sprawy, kim może być morderca, czy to o c o naprawdę chodzi to i tak zapewniam! Zostanie zaskoczony. jedno z ciekawszych i fajnych zakończeń jakie mogłam przeczytać. Wszystko zaczyna się łączyć w całość, nie ma naciągania czy dopisywania nie związanych wątków, wszystko jest spójne i szalenie ciekawe.


Poza komisarz Kohut reszta bohaterów też jest bardzo realna, większość budzi sympatię i daje się polubić przez czytelnika. Nie ma tu sensacji i efektów specjalnych rodem z U.S.A. Za to jest kawał dobrej, polskiej, roboty policyjnej i nie musi trup wypadać z każdej strony powieści aby było ciekawie i tajemniczo. Napisana fajnym językiem bez wulgaryzmów spokojnie nadaje się już dla nastoletnich wielbicieli gatunku, a i starszy czytelnik na pewno nie wzgardzi!


Szczerze pisząc, ze Szpilki autor mógłby zrobić bardzo fajną serie, cykl o komisarz Mariannie Kohut , która jest naprawdę ciekawą bohaterką i fajnie było by jeszcze o niej poczytać.

Bardzo się cieszę, że miałam okazje poznać Szpilkę i Autora, ponieważ chętnie sięgnę po jego poprzednie kryminały.

Kto chce poznać Szpilkę? Kto odważy się dołączyć do Klubu?


12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page