top of page
  • mkcelinska

Studentka - Gary Braver, Tess Gerritsen


Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2021-09-15
Liczba stron: 368
ISBN: 9788382156706

Nie ma nic gorszego na świecie niż furia porzuconej kobiety.


Istnieją dziesiątki sposobów, by się zabić. Frankie Loomis, detektyw bostońskiej policji, poznała już wszystkie. Kiedy jednak zaczyna badać sprawę tragicznego w skutkach upadku młodej dziewczyny z balkonu apartamentowca, instynkt podpowiada jej, że to nie było samobójstwo. Dlaczego w mieszkaniu zmarłej nie znaleziono telefonu komórkowego? Dlaczego atrakcyjna i zdolna Taryn Moore targnęła się na swoje życie, skoro właśnie miała rozpocząć wymarzone studia doktoranckie?


Podejrzenia padają na Liama, byłego chłopaka Taryn, ale policjantka ma również na oku przyjaciela dziewczyny, nieśmiałego Cody’ego, który skrycie podkochiwał się w studentce.

Wkrótce wychodzi na jaw mroczna strona Taryn, chorobliwa obsesja na punkcie związków i mężczyzn, którzy coś dla niej znaczyli. Czy ta niebezpieczna skłonność zagrażała innym, czy może najbardziej jej samej?


Studentka opowiada historię starą jak świat, lecz wciąż aktualną. To dynamiczna, świetnie napisana powieść z galerią wyrazistych bohaterów. David Baldacci


Nie przegapcie tej wciągającej, pogmatwanej historii o małżeństwie, zdradzie i krzywdach, które wyrządzamy sobie nawzajem w imię miłości.
Dawno nie czytałam dobrego kryminału, więc gdy pojawiła się przesyłka od Albatrosa, pomyślałam, że to będzie dobry dzień i dobra książka. I tak właśnie było.


Taryn Moore, młoda studentka, decyduje się na popełnienie samobójstwa. Gdy na miejsce przyjeżdżają śledczy, detektyw Frankie Loomis nie do końca wierzy w to, że dziewczyna podjęła decyzję samodzielnie. Brak listu pożegnalnego czy brak telefonu ofiary sprawiają, że detektyw podejrzewa morderstwo. Jej partnera nie do końca przekonuje ta wersja, ale wspiera Loomis w dążeniu do prawdy. Jednym z podejrzanych jest były chłopak dziewczyny, który ostatnimi czasy często kłócił się z Taryn, gdy ta nie chciała się zgodzić na rozstanie. W akcji pojawia się też przyjaciel Moore, kolega ze studiów, który skrycie się w niej podkochiwał. Obaj mieli motyw by zabić tytułową studentkę. Pojawi się też jeszcze jeden mężczyzna, który sporo w akcji namiesza. Czy to on będzie powodem śmierci nastolatki?


Bardzo podobał mi się podział książki na dwie części – przed samobójstwem Taryn oraz po. Dzięki temu możemy poznawać akcję z obu stron – życia młodej studentki i pracy dzielnych funkcjonariuszy. Książkę czyta się szybko, jest fajnie napisana i wciąga. Zupełnie nie spodziewałam się takiego zakończenia i to był bardzo duży plus, bo lektura nie była przewidywalna. Charakterystyki postaci były dobrze prowadzone, mogliśmy poznać bliżej bohaterów. Moore regularnie pakuje się w kłopoty na własne życzenie, co często może powodować irytację czytelnika, ale może właśnie o to chodziło.


Dla mnie za lekturę duży plus, nie będę spoilerować, ale mnie duet Gary Braver i Tess Gerritsen nie zawiódł.


Moja ocena: 8/10

25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page