top of page
  • mkcelinska

Paige Toon - Ktoś, kogo znałam

Wydawnictwo: Albatros
Tytuł oryginału: Someone I used to know
Data wydania: 2024-01-24
Liczba stron: 400
ISBN: 9788383610580

Troje przyjaciół. Uczucie, które ich łączy. I wybór, który zmieni ich życia na zawsze.
Leah nie wybrała swojego losu. Nie miała nic do powiedzenia w kwestii tego, że jej rodzice zdecydowali się prowadzić przejściowy dom zastępczy dla trudnych nastolatków. Wie jednak, że niektóre z dzieciaków trafiających pod dach jej domu tylko tu mają szansę na normalne życie. I zazwyczaj żywi do nich siostrzane uczucia. Ale nie w przypadku George’a, chłopaka o włosach w kolorze głębokiego karmelu.
Theo po latach spędzonych w prywatnej szkole z internatem zostaje przeniesiony do państwowego liceum. Szybko zaprzyjaźnia się z Leah i George’em i wkrótce zaczyna czuć do Leah coś więcej… Lata mijają i z trojga przyjaciół zostaje tylko dwoje. Do pewnego feralnego wieczoru, który zamknie na zawsze przeszłość i pozwoli otworzyć się na przyszłość. Jeśli będą gotowi o nią zawalczyć.
Leah nie wybrała swojego losu. Ale w końcu będzie musiała wybrać, z kim chce iść przez resztę życia.
Paige Toon jest mistrzynią opowieści, które łamią serca. Sophie Cousens
Wspaniała historia o miłości, rodzinie i uzdrowieniu złamanego serca. Poruszyła we mnie czułą strunę i nie pozwoliła mi przerwać czytania. Beth O’Leary
Wspaniała, ciepła, mądra i zabawna powieść. Lucy Vine
Ta książka złamała mi serce, skleiła je na nowo i wzbogaciła je. No i zaskoczyła mnie niespodziewanym twistem! Zoë Folbigg


Książka "Ktoś, kogo znałam" autorstwa niezwykle utalentowanej pisarki przedstawia nam historię trzech bliskich przyjaciół - Leah, Theo i George'a. To nie tylko opowieść o ich życiu, ale także o miłości, przyjaźni i rodzinie. Autorka zgrabnie wplata wątki z życia codziennego oraz dramatyczne wydarzenia, tworząc w ten sposób emocjonalnie bogatą i głęboką historię.

 

Wyróżniającym się aspektem tej książki jest jej zdolność do przenoszenia czytelnika w różne ramy czasowe, co pozwala lepiej zrozumieć rozwój relacji między bohaterami. Pozwala nam to zanurzyć się w ich świat, zrozumieć ich działania oraz odczuwać emocje razem z nimi.

 

Jednym z głównych tematów poruszanych w książce jest funkcjonowanie rodzin zastępczych. Autorka w sposób wnikliwy opisuje codzienne wyzwania i radości związane z wychowywaniem dzieci pochodzących z trudnych rodzin. Przekonująco przedstawia nam relacje między rodzicami zastępczymi a ich wychowankami, ukazując jak ważne jest stworzenie atmosfery miłości i wsparcia dla tych dzieci.

 

Warto również zwrócić uwagę na wątek miłości, który jest istotną częścią tej książki. Autorka nie tylko opowiada o miłości nastoletniej, ale również o dojrzałej miłości, która rozwija się wraz z bohaterami. To opowieść o dążeniu do szczęścia, poszukiwaniu własnego miejsca w życiu oraz budowaniu trwałych więzi.

 

"Ktoś, kogo znałam" to książka, która porusza najgłębsze emocje czytelnika. Z jednej strony skłania do łez, z drugiej daje nadzieję i inspiruje do refleksji nad wartościami, które naprawdę się liczą w życiu. To lektura, która zostaje z nami na długo po jej zakończeniu, pozostawiając ślad w sercu i umyśle. Gorąco polecam ją wszystkim miłośnikom literatury, którzy szukają książki pełnej emocji, mądrości i pięknych, niezapomnianych historii.

 

Moja ocena: 8/10

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page