top of page
  • mkcelinska

Pół na pół - Steve Cavanagh


Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2023-07-12
Liczba stron: 448
ISBN: 9788367757744

Bezkompromisowy prawnik Eddie Flynn powraca!
Najnowsza książka bestsellerowego autora thrillerów prawniczych, Steve’a Cavanagha.
Błyskotliwa, wciągająca i wartka książka, dla której warto zarwać noc.
Jedna siostra ukryła się w łazience i stamtąd zadzwoniła na 911.
Druga stała nad bestialsko okaleczonymi zwłokami ojca i wybrała ten sam numer.
Kiedy zorientowały się, że w domu nie są same, zrozumiały też, że każda z nich będzie kolejnym celem. Tej drugiej, która stoi za drzwiami.
Policja zgarnęła je obie. I teraz obie czekają na proces za tę samą zbrodnię. Każda twierdzi, że jest niewinna.
Jedna z nich kłamie.
I nawet Eddie Flynn – adwokat, który zanim zaczął działać zgodnie z prawem, przez lata sam je łamał – nie wie która.
Kiedy wśród osób związanych ze sprawą trup zaczyna ścielić się gęsto, Eddie orientuje się, że morderstwo byłego burmistrza nie było odosobnionym przypadkiem. I będzie musiał dowiedzieć się, która z sióstr Avellino odkryła w sobie żyłkę seryjnego mordercy.


"Pół na pół" Steve'a Cavanagha to wciągający i trzymający w napięciu thriller prawniczy, który zachwyca od pierwszych stron. Steve Cavanagh w mistrzowski sposób wplata prawnicze intrygi, zwroty akcji i psychologiczne zagadki, tworząc naprawdę niezapomniany thriller.

Głównym bohaterem powieści jest Eddie Flynn, doświadczony prawnik, którego cechuje nie tylko doskonałe umiejętności prawnicze, ale także etyka i moralność. Eddie ma zasadę - podejmuje się obrony tylko tych klientów, którzy w jego przekonaniu są niewinni. To sprawia, że jego wybór reprezentować jedną z oskarżonych sióstr Avellino staje się szczególnie interesujący, bo niezwykle skomplikowany. Jego postać jest bardzo dobrze wykreowana, a czytelnik od razu staje się zaangażowany w jego walkę o odkrycie prawdy.

Fabuła rozpoczyna się od momentu, gdy obie siostry - Alexandra i Sofia Avellino - dzwonią na numer alarmowy i oskarżają siebie nawzajem o popełnienie zbrodni. Eddie musi walczyć z czasem, próbując odkryć, która z sióstr jest prawdziwą morderczynią. Powieść jest pełna zwrotów akcji, intryg i nieoczekiwanych wydarzeń, które trzymają czytelnika w nieustannym zdumieniu.

Fabuła to zawiła sieć intryg i fałszywych poszlak, które sprawiają, że czytelnik nie jest w stanie oderwać się od lektury. Od samego początku pozostaje nam pytanie, która z sióstr - Alexandra czy Sofia - jest winna makabrycznego morderstwa ich ojca. Wszystko wskazuje na to, że jedna z nich musi być morderczynią, ale kto to jest? Autorem genialnego zwodzenia i podsuwania kolejnych podejrzeń jest sam Cavanagh. Snuje intrygujący wątek, który prowadzi czytelnika przez labirynt fałszywych tropów i zaskakujących zwrotów akcji.


Niezwykła moc tej powieści leży również w budowaniu napięcia i atmosfery grozy. Cavanagh wyraźnie zdaje sobie sprawę, jak ważne jest trzymanie czytelnika w niepewności, dlatego każda kolejna strona buduje napięcie i sprawia, że chce się czytać dalej, aby odkryć prawdę. Elementy psychologiczne są tu doskonale zastosowane, ponieważ czytelnik nie tylko próbuje rozwiązać zagadkę kto popełnił zbrodnię, ale również zgłębia psychikę obu siostrzanych bohaterek, próbując odgadnąć, co tak naprawdę kryje się za ich fasadą.


Oprócz Eddie'go Flynna, powieść wzbogacają inne ciekawe postaci, takie jak Kate Brooks, młoda prawniczka, która staje się kluczową postacią w rozwikłaniu tej skomplikowanej zagadki. Kate to utalentowana i zdeterminowana kobieta, której oddanie w poszukiwaniu prawdy zachwyca czytelnika. Warto zwrócić uwagę na różnice między bohaterkami i ich charakteryzację, ponieważ Cavanagh nadaje każdej z sióstr indywidualny i wiarygodny głos.


Autor znakomicie oddaje również klimat procesu sądowego i prawniczego środowiska. Szczegółowo opisuje strategie obrony, wymianę argumentów i psychologiczną walkę między prawnikami. To sprawia, że powieść staje się bardziej autentyczna i przekonująca, co docenią szczególnie miłośnicy tego gatunku literatury.


Język użyty przez Cavanagha jest dynamiczny, zrównoważony i nie pozwala się nudzić czytelnikowi. Styl pisania autora jest bardzo przystępny, przez co książkę czyta się z ogromnym zainteresowaniem i wciąga od pierwszych stron.


Powieść "Pół na pół" to nie tylko intrygujący thriller prawniczy, ale także historia o ludzkich emocjach, tajemnicach i moralnych wyborach. Cavanagh potrafi zaskoczyć czytelnika zaskakującymi zwrotami akcji i genialnymi rozwiązaniami. To powieść, która z pewnością zapadnie w pamięć czytelnika na długo po zakończeniu lektury.


Zdecydowanie polecam "Pół na pół" każdemu miłośnikowi thrillerów, którzy pragną przeżyć niezapomnianą i pełną napięcia przygodę w świat prawniczych intryg i mrocznych tajemnic. To doskonała lektura dla tych, którzy uwielbiają inteligentne i skomplikowane historie, które trzymają w napięciu do ostatnich stron. Steve Cavanagh potwierdza swoje umiejętności pisarskie, tworząc powieść, która zasłużenie zdobywa uznanie i miejsce na liście najlepszych thrillerów. "Pół na pół" to pozycja, której nie można przegapić!


Moja ocena: 8/10

7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page