top of page
  • Zdjęcie autoraKlaudia Cebula

Ocieplenie klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? K. Scharmacher, S. Marian
Niedawno trafiła w moje ręce ta przecudowna książka o ociepleniu klimatu. Wiedziałam, że będzie to ważna pozycja. Już jakiś czas temu postanowiłam, że też przyłączę się do troski o nasz klimat. To dla nas wszystkich bardzo ważne. Dzięki tej książce dowiedziałam się mnóstwa ciekawych rzeczy.

Książka Ocieplenie klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na ziemi? jest zaadresowana przede wszystkim do młodego odbiorcy. Ale kto jak nie oni mogą uratować naszą planetę? Dlatego kształtowanie właściwych postaw jest niezwykle ważne już od najmłodszych lat.

Skąd dzieci mogą czerpać na ten temat wiedzę? Po pierwsze od was samych drodzy rodzice - dzieci są bacznymi obserwatorami, nawet wtedy, gdy wydaje wam się, że tego nie widać. Zdarzyło się wam wyrzucić gumę przez okno samochodu, nie posegregować śmieci? Czy na pewno szczotkujecie razem zęby przy zakręconej wodzie? One to obserwują i z pewnością was naśladują. Bądźcie więc dobrym wzorem dla nich samych. Po drugie dzieci czerpią wiedzę z przedszkola i szkoły. Tam jeszcze w mojej opinii zbyt mało mówi się o ekologii. Na szczęście powoli to się zmienia.

Taką wiedzę można też czerpać z różnego rodzaju publikacji dostępnych na rynku. W ostatnim roku wydano ich bardzo dużo. Z pomocą przychodzi nam wydawnictwo Babaryba.

Ocieplenie klimatu to wcale nie taka mała książeczka dla dzieci. To publikacja, która liczy sobie niemal 100 stron. Ma grubą piękną okładkę i mnóstwo świetnej, spójnej grafiki, która wspaniale wpisuje się w obowiązujące trendy ilustracji dla dzieci. Jest naprawdę piękna pod estetycznym względem, wiec już samo to zachęca do jej kupna.

A teraz najważniejsze. To, co znajdziemy w środku to mnóstwo przydatnych i ciekawych informacji. Książka jest przeładowana (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) ogromem informacji. Wszystkie są przedstawione w tak przystępny sposób, że naprawdę jestem zachwycona. Ale to nie tylko książka dla dzieci. Z całą pewnością mogą sięgnąć o nią dorośli - po pierwsze nigdy nie jest za późno na zmiany, po drugie jest tam tyle potrzebnych informacji, o których być może nie wiecie.

By zachęcić Was jeszcze bardziej powiem Wam, czego możecie dowiedzieć się z tej książki. Czy wiedzieliście, że każdego roku średnia temperatura na Ziemi wzrasta o 1*C? Czy wiedzieliście, że mieszkańcy Grenlandii niemal nie jedzą warzyw i owoców, a Antarktyda to najzimniejsza część globu, gdzie temperatura dochodzi nawet do -90*C?

Z książki dowiemy się, co wywołuje efekt cieplarniany i jak możemy mu zapobiec. Dlaczego tak szybko postępuje ocieplenie klimatu. Dlaczego sortowanie odpadów jest takie ważne. W książce znajdziemy też kodeks postępowania, którego wdrożenie jest niezywkle proste a może pomóc naszej Ziemi.

Bardzo się cieszę, że książka Ocieplenie klimatu wydana przez Babaryba trafiła w moje ręce. Dowiedziałam się tylu nowych rzeczy i jestem bogatsza o wiedzę, która pomoże mi dać o klimat. Zachęcam Was do sięgnięcia po tę niezwykle ważną książkę, pokażcie ją dzieciom, a planeta nam wszystkim podziękuje. To rewelacyjna książka, która niesie za sobą cenną wiedzę, a do tego ma prześliczną formę i grafikę. Jestem nią oczarowana!


Moja ocena: 10/10

Zrecenzowała: Klaudia Cebula

16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page