top of page
  • mkcelinska

Niewygodny awans - Agnieszka Świrgoń


Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-09-16
Liczba stron: 268
ISBN: 9788383131481

Anita jest niezależną kobietą po przejściach. Rozwiodła się, samotnie wychowuje dwóch synów, robi karierę w korporacji i nie ma już złudzeń, że jeszcze uda jej się odbudować życie prywatne. Kiedy wszystko wydaje się idealnie poukładane, otrzymuje nagłą propozycję awansu, który w okamgnieniu burzy jej uporządkowany świat. Spotkanie z nowym, przystojnym dyrektorem przysłanym z centrali w Niemczech potwierdza jej domysły: oto początek prawdziwych kłopotów.
Jak wrażliwa kobieta poradzi sobie w trudnym, męskim środowisku? A może ten kłopotliwy awans to dopiero początek pełnej zakrętów drogi, która prowadzi do nieoczekiwanego finału?


Pewnie też tak czasem macie, że chcecie przeczytać luźną lekturę, jadąc tramwajem czy autobusem, by zająć czymś myśli, ale niekoniecznie myśląc o niej później godzinami. Ja właśnie miałam taki dzień i pomyślałam, że „Niewygodny awans” powinien temu sprostać.

Anita, samotna matka wychowująca dwóch synów, skupia się na karierze w korporacji. Raczej nie liczy na spotkanie wielkiej miłości w życiu, bo na pewno bagaż doświadczeń w tym nie pomaga. Pewnego dnia kobieta dostaje awans, a w raz z nim pojawia się też nowy i przystojny dyrektor.


Sama historia zapowiadała się dobrze, ale jej wykonanie już niekoniecznie. Czegoś w książce mi brakowało – styl, w jakim była napisana książka, jest dość niespójny. Są bohaterowie, ale ich kreacje postaci nie były w pełni stworzone. Jest historia, ale przedstawiona mocno ogólnie. Życie Anity to praca i dzieci. Niestety, miałam wrażenie, że praca opisania była nadmiernie, co sprawiało wrażenie, że bohaterka nic więcej w życiu nie robi. Brakowało mi tu emocji, ponieważ liczyłam na romans, a dostałam korpo-poradnik. Trudno mi też było połączyć wątki w całość, ponieważ czasem wydawało mi się, że każda kolejna strona mówi o czym innym niż poprzednia. Wiele fragmentów było spłyconych, brakowało mi emocji, podniecenia czy bliskości między Sokołowską a mężczyzną z kręgu jej zainteresowań.


Książka mnie nie zachwyciła ani nie sprawiła, że rozważałabym po sięgnięcie np. po kolejną część napisaną przez autorkę (nie wiem, czy jest w planach, ale na pewno nie będę czytelnikiem).


Moja ocena: 5/10

55 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page