top of page
  • anna.klata

Miłość w rytmie pole dance - "Królowa nocy" Izabeli ZawisAutor: Izabela Zawis
Tytuł: Królowa nocy
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2020
Liczba stron:292
ISBN: 978-83-8147-863-2

Królowa nocy opowiada historię studentki farmacji ze Śląska, Oliwii. Podczas swoich poszukiwań wakacyjnej pracy w celu zdobycia pieniędzy na kontynuowanie studiów trafia ona do Gliwic, do klubu go go prowadzonego przez Leona. Między tym dwojgiem iskrzy już od samego początku. Leon składa jej inną ofertę pracy - Oliwia ma zostać jego kochanką za pieniądze na czas wakacji. Czy studentka przyjmie propozycję bogatego, przystojnego i charyzmatycznego właściciela klubu?


W tym momencie wypadałoby napisać, że oczywiście, że tak, bo inaczej historia nie miałaby racji bytu. Jednak akcja rozwija się trochę inaczej. Decydującym czynnikiem okazuje się (poza temperamentem i zasadami Oliwii) fakt, że jest ona świetną zawodniczką pole dance. To dzięki woim umiejętnościom, gdy podczas jednego ze swoich pierwszych wieczorów w klubie wchodzi na scenę, nie tylko zostaje tytułową Królową nocy, ale również znajduje alternatywę, dla oferty Leona - zostaje nauczycielką tańca.


Powieść opisuje oczywiście płomienny romans Oliwii i Leona. Wszystko oczywiście na tle wnętrz pięknie urządzonych i odnowionych kamienic czy górskich domów w malowniczych zakątkach Bieszczad. Historia miłosna pomiędzy bohaterami rozegrana jest z początku odrobinę sztampowo (ona jest typową skromną dziewczyną nieświadomą swojej seksualności, a Leon jest zgorzkniałym cynikiem, dla którego wszystkie kobiety to manipulantki), ale jest opisana na tyle prawdziwie, że da się uwierzyć w przemianę, którą przechodzą nasi główni bohaterowie.


To romans jest tutaj główną osią fabularną historii. Wszelkie pozostałe wątki są zazwyczaj jedynie poboczne i niezbyt ważne, jako że zostają rozwiązane praktycznie w kilku zdaniach. Co mnie zdziwiło w kontekście zakończenia całej historii, jest potraktowanie po macoszemu wątku Igora. Wydaje mi się, że gdyby ta postać była bardziej rozbudowana, a jego motywacje bardziej zrozumiałe (a nie tylko “nie lubię Oliwii bo tak”), to zdecydowanie cała opowieść by ta tym zyskała.


Jednak nie zmienia to faktu, że jeśli ktoś jest miłośnikiem czy miłośniczką powieści erotycznych w klimacie 50 twarzy Greya, to na pewno odnajdzie w tej historii coś dla siebie.


Autorka: Anna Klata

28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page