top of page
  • mkcelinska

Mój chłopak - Michelle Frances


Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2023-09-06
Liczba stron: 384
ISBN:  9788367758673

Kocha… Nie kocha…
Najnowsza powieść autorki thrillera TA DZIEWCZYNA.
Amy wiedzie niezależne życie, robi błyskotliwą karierę, ma własne mieszkanie i grupę oddanych przyjaciółek. Ale w obliczu nadchodzących trzydziestych urodzin musi przyznać, że jednej rzeczy jej brakuje – prawdziwego uczucia.
Kiedy więc budzi się po poważnym wypadku i nie pamięta niczego z ostatnich sześciu miesięcy, jest zdziwiona, że kogoś ma. I to nie po prostu „kogoś”, ale chłopaka marzeń – uroczego, opiekuńczego, bezgranicznie oddanego lekarza, Jacka.
Wszyscy są nim oczarowani. Jednak w miarę upływu czasu Amy czuje, że obecność Jacka zaczyna ją przerażać. Czyżby po wypadku umysł płatał jej figle? A może ten ideał jest zbyt doskonały, żeby mógł być prawdziwy?


"Mój chłopak” to emocjonujący thriller autorstwa Michelle Frances, który wciąga od pierwszych stron. Główna bohaterka, Amy, staje się szybko postacią, z którą czytelnik może się utożsamić. Jej historia, zwłaszcza po wypadku, jest pełna tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji.

Fabuła książki skupia się na losach Amy, która po wypadku traci pamięć z ostatnich sześciu miesięcy. Autorka zgrabnie eksploruje temat amnezji, ukazując strach i niepewność związane z utratą wspomnień. Śledzenie, jak Amy próbuje skompletować rozsypane w jej umyśle puzzle, jest niezwykle fascynujące.


Warto podkreślić, że Michelle Frances stworzyła intrygujący klimat powieści, osadzając ją w malowniczym otoczeniu gór i zimowej scenerii. To doskonale wpisuje się w charakter psychologicznego thrillera, dodając narracji dodatkowego wymiaru.


Autorka nie ogranicza się tylko do opisania zawiłej historii Amy, ale również eksploruje zawiłości relacji rodzinnych. Wykreowany obraz matki, która próbuje narzucić swoje oczekiwania córce, dodaje głębokości opowieści i pobudza do refleksji na temat presji społecznej i oczekiwań otoczenia.


W trakcie czytania tkwimy w gąszczu niedopowiedzeń i zagadek, co czyni lekturę niezwykle wciągającą. Autorka prowadzi czytelnika za nos, podsuwając zaskakujące rozwiązania i dając do myślenia o prawdziwej naturze ludzkich relacji.


Podsumowując, "Mój chłopak" to lektura obowiązkowa dla miłośników psychologicznych thrillerów. Michelle Frances porusza ważne tematy, ukazując skomplikowane relacje międzyludzkie i wpływ utraty pamięci na ludzkie życie. Gwarantuje ona czytelnikom niezapomniane chwile, pełne napięcia i dreszczyku emocji.


Moja ocena: 9/10


5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page