top of page
  • Mary Bycowsky

„Lunchbox na każdy dzień. Fit Bento” Malwina Bareła
Tytuł: Lunchbox na każdy dzień. Fit Bento
Autor: Malwina Bareła
Data wydania: 2021-09-29
Liczba stron: 336
Wydawca: Znak Horyzont
ISBN: 9788324078530

W obecnych czasach wszyscy starają się jeść zdrowo. Panuje ogólna moda na bycie fit. Co więc przegryzać na przerwie w pracy czy szkole, aby przekąska była pożywna i nie szkodziła? Najlepiej lunchboxy, zdrowe i wartościowe.


W swojej najnowszej publikacji Malwina Bareła podaje nam prawdziwy ogrom przepisów. To pełnoprawna książka kucharska. Encyklopedia niemal.


Nie martwcie się jednak. Receptury są nieskomplikowane - każdy, nawet niedoświadczony kucharz może je samodzielnie wykonać. Nie trzeba być Masterchefem. A nawet można wciągnąć w przygotowania dzieci - niech uczą się zdrowego odżywiania od najmłodszych lat.


Książka jest pięknie wydana, na kredowym papierze z urzekającymi zdjęciami potraw - idealnie nadaje się na prezent, nie tylko dla łakomczuchów czy odchudzających się.


Przepisy podzielono na grupy w bardzo przemyślany sposób. Rozpoczynamy od receptur podstawowych, by póżniej przejść do posortowanych według por roku, a wiec i dostępności świeżych składników. Na koniec coś, co każdy fit pożeracz uwielbia, czyli koktajle.


Publikacją można się wspaniałe zainspirować w swojej diecie. Nie tylko odtwarzać propozycje autorki, ale w oparciu o książkowe tworzyć swoje własne dania.


Kluczem do sukcesu lektury jest uwzględnienie sezonowości produktów - to świetny pomysł, który idealnie sprawdza się w praktyce.


Książka nie jest stricte adresowana do osób odchudzających się (choć znajdą one treści dla siebie przeznaczone), lecz do każdego, komu bliskie jest jedzenie pełne witamin.


Autorka zadbała także o to, aby poszczególne składniki przepisów były łatwo dostępne dla przeciętnego Kowalskiego. Zarazem Bareła zatroszczyła się o to, żeby nic w naszej kuchni się nie marnowało. Do przepisów dołączone są informacje, jak maksymalnie wykorzystać używane produkty.


Jeżeli jesteś wege - nie martw się. Każda z receptur posiada roślinne zamienniki, abyś nie musiał rezygnować z potrawy. Jeśli zaś w swojej diecie dbasz o odpowiednią kaloryczność, również otrzymasz informację, ile dany przepis ich przewiduje.


Autorka rozprawia się również z mitami o zdrowym odżywianiu, w które sama wcześniej wierzyła, a po pięknych kompozycjach zdjęć widać, że jest czynną i wprawną blogerką.


Wśród ogromu przepisów nie sposób wybrać jednego, czy nawet kilku ulubionych - tak jest ich dużo i każdy kolejny prezentuje się jako fajniejszy. Czytajcie więc, gotujcie i smakujcie na całego. Bo zdrowo i smacznie wcale się wzajemnie nie wykluczają, o czym z pewnością przekona Was Malwina Bareła w tejże książce.

20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page