top of page
  • mkcelinska

Lokator - K.M Serafin


Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-07-08
Liczba stron: 244
ISBN: 9788383136134

Miłość czasem czeka tuż za rogiem… lub za ścianą
Po wielu nieudanych związkach i bolesnych rozstaniach Sara znajduję swoją spokojną przystań w przytulnym mieszkaniu na nowojorskim Manhattanie. Przyjaciele próbują na nowo wciągnąć ją w wir życia towarzyskiego, ona jednak jest przekonana, że teraz najbardziej potrzebuje wyciszenia i chwili oddechu. Niestety, jej spokój zostaje wkrótce zakłócony przez nowego lokatora, który wprowadza się do mieszkania obok. Sara nigdy nie spotkała bardziej irytującego, ale też… przystojnego mężczyzny. Wybuchowy temperament obojga zdecydowanie nie pomaga w nawiązaniu przyjaznych relacji. Ale przecież mówi się, że miłość od nienawiści dzieli bardzo cienka granica… Czy Sara zdecyduje się ją przekroczyć?
"Lokator" to romantyczna opowieść, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom lekkich i przyjemnych powieści. Autorka, K.M. Serafin, stworzyła historię, która ma wszystkie cechy charakterystyczne dla romansu - od nieudanego związku głównej bohaterki po pojawienie się przystojnego sąsiada i rozwinięcie między nimi trudnej relacji.


Główna bohaterka, Sara, jest kobietą, która po trudnym rozstaniu marzy o spokoju i stabilności. Pragnie odnaleźć harmonię po przeprowadzce do nowego miejsca, ale jej życie komplikuje się, gdy do mieszkania obok wprowadza się David, nieprzyjemny sąsiad. Mimo różnic i niechęci między nimi, między bohaterami pojawia się chemia, która z czasem prowadzi do zmiany ich postaw i otwarcia na uczucia. Fabuła skupia się na relacji między Sarą a Davidem, którzy zamieszkują sąsiednie mieszkania. Ich nieustanne spięcia i zabawne starcia tworzą humorystyczny kontekst opowieści. Choć ich losy wydają się skomplikowane, czytelnik szybko przekonuje się, że razem tworzą niezwykle ciekawe i zabawne duet. Autorka zgrabnie stworzyła postaci, które są łatwe do polubienia i identyfikowania się z nimi. Są one głęboko zakorzenione w swoich problemach i niełatwo dostępnymi uczuciami, co dodaje powadze narracji. Jednakże, pomimo ich bagażu emocjonalnego, historia jest lekka i przyjemna w odbiorze.


Książka prezentuje schematyczny motyw "enemies to lovers", gdzie niechęć i konflikty stopniowo przeradzają się w zauroczenie i miłość. Dialogi między bohaterami są cięte i zabawne, co dodaje powieści lekkości i sprawia, że czytelnik chce poznać dalsze losy Sary i Davida.


"Lokator" to idealna lektura na wakacyjne dni, gdy szukamy czegoś lekkiego i przyjemnego. Powieść ta oferuje odprężający wypoczynek dla umysłu, pełen humoru i nieporozumień, które zachwycą czytelnika.


Książka czyta się szybko, co wynika z zastosowania przystępnej narracji oraz dynamicznego tempa akcji. Motyw mieszkania i relacji międzylokatorskich sprawdza się znakomicie, dodając powieści uroku i sprawiając, że czytelnik czuje się z nią związany.


Podsumowując, "Lokator" to świetna propozycja dla miłośników przyjemnych lektur, poszukujących humoru i lekkiego romansu. Książka zachwyci zarówno podczas wypadu nad jezioro, jak i towarzysząc porannej kawie. Miłość może naprawdę czekać tuż za rogiem, a ta powieść pokazuje, że czasem wystarczy przejść przez ścianę niechęci, aby ją odnaleźć. Czytelnikom poszukującym lekkiej, klimatycznej opowieści z odrobiną romansu, z pewnością przypadnie do gustu ta ciekawa książka.


Moja ocena: 8/10


10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page