top of page
  • mkcelinska

Kompleks grzecznej dziewczynki - Elle Kennedy


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Cykl: Avalon Bay (tom 1)
Tytuł oryginału: Good Girl Complex
Data wydania: 2023-08-31
Liczba stron: 392
Romans, szalona zabawa i tęsknota – Elle Kennedy w najlepszym wydaniu!
Mackenzie „Mac” Cabot to mistrzyni spełniania oczekiwań: wymagających rodziców, grupy znajomych z prestiżowej szkoły, długoletniego chłopaka. Jednak ciągłe trzymanie się zasad potrafi być wyczerpujące. I choć Mac pragnie jedynie rozwijać swój biznes internetowy, to najpierw na życzenie rodziców musi zdobyć dyplom. A to oznacza przeprowadzkę do nadmorskiego miasteczka Avalon Bay.
Mac ma wprawę w tłumieniu swoich żywiołowych impulsów. Kiedy jednak poznaje Coopera Hartleya, miejscowego chłopaka z kiepską reputacją, ta umiejętność zostaje wystawiona na próbę. Cooper jest nieokrzesany. Szorstki. Szczery. Stanowi zagrożenie dla jej uporządkowanej egzystencji. Wkrótce ich przyjaźń staje się najprawdziwszą rzeczą w życiu Mac. Mimo że Cooper gardzi bogatymi i rozwydrzonymi studentami Garnet College, którzy przewijają się przez jego miasto, szybko zdaje sobie sprawę, że Mac nie jest taka jak oni, i zakochuje się w niej. Bez pamięci. Ich relacji jednak zagraża pewna tajemnica. No ale cóż, przecież nic nie może być zbyt proste, prawda?


"Kompleks grzecznej dziewczynki" to kolejna odsłona twórczości Elle Kennedy, autorki znanej z popularnej serii "Briar U". Tym razem przenosi nas do fascynującego świata Mackenzie, zwanej Mac, oraz Coopera, który planuje zemstę na jednym z bogatych chłopców z lokalnego kampusu. Choć historia wydaje się być przewidywalna, autorka stara się wprowadzić nieoczekiwane zwroty, które trzymają czytelnika w napięciu.


Powieść zaczyna się odważnym posunięciem Coopera, który postanawia uwieść dziewczynę, aby zemścić się na jej chłopaku. Jednak szybko okazuje się, że Mac to zupełnie inna kategoria kobiet, niż te, z którymi dotychczas miał do czynienia. Choć historia ta mogłaby przypominać schemat, autorka zręcznie unika pułapek tego gatunku, co czyni ją ciekawą lekturą.


Mimo pewnych przewidywalności, "Kompleks grzecznej dziewczynki" nie pozbawiona jest głębszych przemyśleń na temat oceniania ludzi na podstawie ich statusu społecznego czy majątku. Elle Kennedy porusza kwestię uprzedzeń i stereotypów, co nadaje książce pewną społeczną wymowę.


Jednym z minusów tej powieści jest jednak ograniczone rozwinięcie relacji między głównymi bohaterami. Chemia między Mac a Cooperem jest zauważalna, jednak autorka skupia się głównie na sferze fizycznej, zaniedbując rozwinięcie emocji i uczuć między nimi. To stanowi pewne rozczarowanie dla czytelników oczekujących bardziej złożonych relacji.


Nie bez znaczenia jest również klimat nadmorskiej miejscowości, który autorka z sukcesem przenosi na strony powieści. Opisy miasteczka dodają uroku i głębi opowieści, tworząc wyjątkową atmosferę.


Postacie, choć czasem wpisane w pewne schematy, są przekonywujące i łatwo im współczuć. Cooper zyskuje sympatię czytelnika dzięki swojemu nieposkromionemu charakterowi, a Mac, mimo pewnych sprzeczności w jej postępowaniu, budzi zrozumienie i empatię.


"Kompleks grzecznej dziewczynki" to pozycja, która mimo pewnych ograniczeń w rozwinięciu relacji między bohaterami, oferuje czytelnikowi lekką rozrywkę, poruszając jednocześnie istotne kwestie społeczne. Jest to lektura godna polecenia dla miłośników romansów o młodzieńczej miłości z nutą refleksji. Czekamy z niecierpliwością na kolejne części serii, by poznać dalsze losy bohaterów.


Moja ocena: 9/10

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page