top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

"Jak Winston uratował święta" Alex T. SmithTytuł: Jak Winston uratował święta
Tytuł oryginału: How Winston Delivered Christmas
Autor: Alex T. Smith
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Data wydania (Pl): 14 listopada 2018
Liczba stron: 176
Wydawca: Zielona Sowa
ISBN: 9788380739468

Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim wielkie odliczanie do Bożego Narodzenia. Najlepiej w takim wypadku sprawdza się kalendarz adwentowy. Bardzo podobaja mi sie te w formie książek, by codziennie poznawać jedną opowiastkę. Taką książką jest właśnie Jak Winston uratował święta Alexa T. Smitha.


Książka podzielona została. Na dwadzieścia cztery i pół rozdziału, które należy przeczytać od 1 do 25 grudnia. Jest to historia białej myszki zwanej Winstonem. Myszka ma przed sobą ważne zadanie, musi dostarczyć przed świętami list do świętego Mikołaja. Mały czytelnik dzień po dniu może śledzić jej perypetie, by zobaczyć czy jej się powiedzie.


Publikacja jest swoistym kalendarzem adwentowym, pełnym tekstu i pięknych ilustracji. Na uwagę zasługuje jej wydanie, twarda oprawa z wypustkami śnieżynek mieniącymi się bielą i połyskującym czerwonym tytułem, a także wygodny kwadratowy format.


Z tekstu zawartego w tej książce zadowolone będą nie tylko dzieci, ale też ich rodzice. Przede wszystkim opowieść o Winston ie jest historia poświęcenia. Mała bezdomna myszka zamiast szukać kąta dla siebie, postanawia pomoc komuś, by uratować jego święta. Nie dba o swój komfort, pragnie pomagać. Historia uświadamia młodemu człowiekowi, że należy odłożyć na bok egoizm, warto zadbać o innych.


Co więcej, każdy rozdział zakończony jest zabawą do wykonania. Są to z reguły zadania techniczne, kuchenne, ale czasami pojawia się garść wiedzy, jak np. przybliżenie zwyczajów świątecznych panujących w różnych krajach.


Ja jestem oczarowana tą książką, z niecierpliwością czekam na 1 grudnia, by rozpocząć z nią przygodę.
Tę oraz inne pozycje dla dzieci znajdziecie w księgarni gandalf.com.pl

21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page