top of page
  • mkcelinska

Elle Kennedy - Rozgrywka


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Cykl: Briar U (tom 3)
Data wydania: 2020-02-15
Liczba stron: 452
ISBN: 9788382021585
Niesamowita chemia uczuć i ekscytująca zabawa w dowcipnej opowieści o parze z pozoru nie do połączenia…
Czego się nauczyłem po zeszłorocznych rozgrywkach i co trapiło naszą drużynę hokejową przez cały poprzedni sezon? Nigdy więcej takiego rozprzężenia. Koniec z seksem przy każdej nadarzającej się okazji, kropka. Jako nowy kapitan drużyny potrzebuję zupełnie nowej filozofii życiowej: teraz liczy się hokej i uczelnia, na kobiety przyjdzie czas później. Co oznacza, że ja, Hunter Davenport, oficjalnie żyję w celibacie. Nieważne, że tak diabelnie trudno w nim wytrzymać…
Jednak te nowe zasady nie zabraniają mi przyjaźnić się z kobietami. I nie będę kłamał – moja nowa koleżanka Demi Davis to naprawdę fajna laska. Jest inteligentna, jej ponętne usta ciągle mnie prowokują, podobnie jak jej zgrabne ciało, jestem jednak pewien, że dam radę oprzeć się pokusie. Teraz tylko muszę przekonać do tego swoje ciało i serce…


„Rozgrywka” to trzecia część Briar U autorstwa Elle Kennedy. Czy najlepsza? Nie jestem pewna, bo chyba wszystkie trzy podobały mi się równie mocno, ale skupmy się na najnowszym tomie. Hunter jest studentem w Briar, a także kapitanem drużyny hokejowej. Demi jest również studentką tej samej uczelni, a jednocześnie miłośniczką kryminałów. O Hunterze warto także dodać, że chłopak przez cały rok próbuje utrzymywać celibat, a Demi – jak możemy się domyślić, zapewne będzie próbować mu w tym przeszkodzić. Połączy ich wspólny projekt na zajęcia, a także wiele trudności, którymi będą musieli sprostać.


Relacja koleżeńska Demi i Huntera rozpoczyna się w momencie przydziału do wspólnego projektu – Demi wciela się w rolę terapeutki, która musi odkryć, co trapi Huntera. Hunter mocno wciela się w swoją rolę pacjenta, korzystając także ze wspomnień z dzieciństwa, które wcale nie są łatwe. Wydaje mi się, że wprowadzenie tematu psychologii w tej książce było bardzo dobrym zabiegiem, bo mogliśmy na chwilę odejść od typowego dla college'u stylu życia. A kilka minut później znów mogliśmy towarzyszyć bohaterom w codziennym życiu typowych studentów. Bardzo też podobały mi się fragmenty zza kulis hokejowego boiska, gdy Hunter, jako kapitan drużyny, rozmawia z trenerem na temat możliwości posiadania maskotki – prosiaka. Trener nie zgadza się, ale w zamian za to proponuje chłopakom opiekę nad jajkiem – i co najciekawsze, zawodnicy ustalają regularne dyżury i przerwy na karmienie. Wątek opieki nad jajkiem był fajną odskocznią od głównego tematu i sprawił, że nie jeden raz się uśmiałam.


Dialogi między głównymi bohaterami są pełne humoru, co powoduje, że fajnie byłoby móc być obok nich i widzieć, jak przekomarzają się na żywo. Zarówno z Demi jak i Hunterem chętnie bym się zaprzyjaźniła, imprezując w domu studenckim czy wybierając się na mecze hokejowe. Autorka stosuje tu pierwszoosobową narrację, z perspektywy Demi i Huntera, co sprawia, że możemy zobaczyć jak tą samą sytuację odbierały dwie różne osoby. Książka napisana jest lekko, czyta się ją bardzo przyjemnie i nie wymaga większego skupienia, dlatego też łatwiej nam się wczuć w wydarzenia opisane przez Kennedy. Typowe imprezy w akademiku również pozwalają nam na oderwanie się od szarej rzeczywistości, jeśli jesteśmy dorosłymi ludźmi, którzy na piwko wybierają się jedynie w sobotę, by móc w niedzielę odsypiać.


Najnowszy tom Briar U zdecydowanie polecam, jeśli chcecie zrelaksować się wieczorem i poczuć znów jak na studiach.

32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page