top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

"Ciało. Instrukcja dla użytkownika. Edycja ilustrowana" Bill BrysonTytuł: Ciało. Instrukcja dla użytkownika. Edycja Ilustrowana

Autor: Bill Bryson

Tłumaczenie: Aleksander Wojciechowski

Data wydania: 2022-09-27

Liczba stron: 560

Wydawca: Zysk i S-ka

ISBN: 9788382025842Ciało. Instrukcja dla użytkownika to wznawiany międzynarodowy bestseller, który czytelnikom na całym świecie przybliża skomplikowany i niezwykle fascynujący organizm jakim jest nasza zewnętrzna powłoka. Trudno przejść obojętnie wobec najnowszego wydania: przepięknie ilustrowanego i wydanego w powiększonym formacie, z twardą okładką i obwolutą.


Całe życie spędzamy w jednym ciele, a jednak wielu z nas nie ma pojęcia, ani jak ono dokładnie działa, ani z czego się konkretnie składa. Ideą, która przyświecała mi podczas pisania książki, była próba zrozumienia tego niezwykłego i tajemniczego mechanizmu, jakim jest każdy z nas.

Tak o swojej książce pisze sam Bryson.


Publikacja została podzielona na kilkanaście rozdziałów, które pokazują w jaki sposób funkcjonuje nasz organizm kawałek po kawałku. Przybliżają nie tylko jego strukturę i działanie lecz również historię medycyny i sposób w jaki odkryto, że nasze ciało działa tak, a nie inaczej. Każdy z rozdziałów jest fascynujący i ciekawy, dostarcza potężnej dawki wiedzy, bowiem dogłębnie opisano zagadnienia związane z funkcjonowaniem ludzkiego organizmu poczynając od naskórka a na nerwach kończąc. Całość opatrzona została też rozdziałami dotyczącymi często występujących chorób, a nawet dywagacjami na temat medycyny i jej rozwoju.


Tak jak wspomniałam na wstępie, Ciało jest bestsellerem, sprzedanym na świecie w milionach egzemplarzy. Nie sposób nie zwrócić uwagi na najnowsze polskie wydanie. Książka formatu A4 została przepięknie oprawiona, a dodatkowo okładka została zabezpieczona papierową obwolutą. Całość wydrukowano na świecącym papierze premium. Niezwykle ciekawa treść opatrzona została zdjęciami i ilustracjami do niej nawiązującymi. Wydanie to zapiera wręcz dech w piersiach. Dodam, że jest co trzymać w rękach, bo książka waży swoje.


Jeśli szukacie niecodziennego i pięknego prezentu świątecznego to ilustrowane wydanie Ciała będzie strzałem w dziesiątkę. Książka z pewnością zachwyci każdego wielbiciela publikacji naukowych nie tylko treścią lecz również przepięknym wydaniem.50 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page