top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

"Bitmaks i spółka. Robot z Niebieskiego lasu" Copons&Fortuny


Nie raz i nie dwa wyznawałam, że uwielbiam komiksy i powieści graficzne. Jako dziecko się w nich zaczytywałam i słabość ta pozostała mi do dziś. Cieszy mnie więc niezmiernie, że mój syn tak ja lubi tę formę. Co więcej, wydawcy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodego odbiorcy i jest w czym wybierać. Niedawno w nasze ręce trafił Robot z Niebieskiego Lasu.


Pewnego dnia Wagner i Bach znajdują w lesie zepsutego robota, postanawiają więc go naprawić. Ten okazuje się być całkiem rozumny i od razu chciałby się zaprzyjaźnić z wszystkimi mieszkańcami lasu. Ci jednak są niechętni, uważają że nie pasuje on do miejsca gdzie mieszkają i ich obawy podsyca kosmita Alf. Robot dwoi się i troi, by pokazać, że jest miły i przydatny, a czeka go ważna misja.


Bitmaks, czyli nasz tytułowy robot z Niebieskiego Lasu, to postać bardzo empatyczna. Dzięki pomocy jaką zaczął nieść mieszkańcom, mimo ich niechęci do niego, szybko zjednał sobie przyjaciół i stał się bardzo lubiany. Pokazał, że warto mimo przeciwności być dobrym i uczynnym a to zawsze procentuje. Co więcej, nauczył zwierzęta, że trzeba być odważnym i należy ratować swoich bliskich z opresji.

Komiks czaruje pięknymi ilustracjami i fantastyczną historią z morałem. Przekaz jest niezwykle jasny i czytelny. Książeczka składa się z kilku krótkich rozdziałów i da się ją przeczytać na raz (wiem, bo sprawdziłam). Będzie idealna już dla dzieci w wieku mojego syna, czyli czterech lat. Co więcej, komiks ten jest niezwykle uniwersalny. Maluchy zachwycą się barwnymi ilustracjami z mnóstwem szczegółów, starsze dzieci mogą czytać go samodzielnie, natomiast młodzież i dorośli odnajdą w nim wiele smaczków, bowiem autorzy puszczają co i rusz do nich oko nawiązując chociażby do znanych skądinąd postaci poprzez nazywanie tak mieszkańców lasu. Znajdziemy tu bowiem wymienionych już Wagnera i Bacha, spotkamy Garfunkela i Sinatrę, a nawet Dantego czy Kafkę.


Komiks bardzo spodobał się podczas naszego rodzinnego czytania i zajmuje zaszczytne miejsce na wyróżnionej półce w dziecięcym pokoju, czyli czytamy go prawie codziennie. Oboje z synem zauroczyliśmy się przygodami Bitmaksa i spółki i z wielką przyjemnością poznamy kolejne losy mieszkańców Niebieskiego Lasu.

Tytuł: Robot z niebieskiego lasu

Cykl: Bitmaks i spółka

Autorzy: Copons & Fortuny

Data wydania: 15 września 2021

ISBN: 978-83-8057-455-7
Napisała: Monika Ryk


30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page