top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

"Beskidy z dzieckiem" Marlena Woch, Mariusz WochTytuł: Beskidy z dzieckiem
Autorzy: Marlena Woch i Mariusz Woch
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 288
Wydawca: Wydanictwo Pascal
ISBN: 9788381036382

Mam wrażenie, że Beskidy pozostają dość niedocenionymi szlakami górskimi, a wielka szkoda. Sama jestem zakochana w pięknym Żywcu i Bielsku-Białej, a ich okolice mają dla mnie niepowtarzalny klimat. Tak jest też z Beskidami. W książce państwa Woch możemy poczytać jak zaplanować górskie wycieczki z dziećmi właśnie w te rejony.


Beskidy z dzieckiem to już kolejna pozycja Marleny i Marusza Woch przybliżająca górskie wycieczki z dziećmi. Tak jak w poprzednich publikacjach, tak i tutaj możemy poczytać o tym, co robić zanim w góry wyruszymy. Autorzy skupiają się na kondycji, sporządzeniu planu czy prozaicznej rzeczy, o której wiele osób zapomina, czyli śledzeniu prognoz pogody. Opierając się na własnym doświadczeniu pokazują jak się spakować na wędrówkę z dzieckiem, nawet przybliżają listę niezbędnych rzeczy. Pokazują jak w ich przypadku wyglądało chustowanie dziecka na szlaku i wędrówki z maluchem w nosidle. Wskazują również w co mały turysta powinien być wyposażony zanim na szlak wyruszy. 


Główną część książki zajmują opisy tras i propozycje  beskidzkich wycieczek. Trasy te obejmują Beskid Śląski, Żywiecki i Mały. Opisy zostały opatrzone mapami, jednak pamiętać trzeba o tym, że są one aktualne na dzień wydania przewodnika, więc należy potwierdzić ich aktualność w dniu naszej podróży. 


Oprócz samego opisu trasy i wskazania jej punktu początkowego i końcowego, autorzy pokazują również miejsca noclegowe, w których można się zatrzymać podczas pieszych wędrówek. Mnie bardzo podoba się praktyczne podejście państwa Woch, bo w ich przewodnikach oznaczono też trasy, które można pokonać z wózkiem, co na pewno jest ważna informacją dla rodziców młodszych dzieci. Oprócz tras podstawowych wskazane zostały też ich alternatywne opcje oraz inne atrakcje znajdujące się w okolicy. 


Po raz kolejny jestem zachwycona publikacją Mariusza i Marleny Woch. To książki, które inspirują mnie i moich domowników do górskich wędrówek. Przejrzyste, dobrze napisane, z informacjami niezbędnymi do wyruszenia na trasę. 

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page