top of page
  • sylwia.bookhunter

Berło Ziemi - A.C.Gaughen

Zaktualizowano: 20 paź 2020Autor: A.C Gaughen
Oryginalny tytuł: Reign the Earth
Wydawnictwo: Uroboros
Cykl: Żywioły tom I
Data premiery: 30-09-2020
ISBN: 9788328071438
Tłumacz: Emilia Skowrońska

"Berło Ziemi" A.C. Gaughen to jedna z premier na którą czekałam w tym roku, gdyż opis mnie niesamowicie zaciekawił. Po lekturze mogę zdecydowanie powiedzieć, że cykl Żywioły zostanie jednym z moich ulubionych.

Shalia jest dumną córką pustyni, ale po wielu latach wyniszczającej wojny, jej ukochany lud pragnie pokoju oraz końca konfliktu, który zabrał ze sobą wiele osób. By zakończyć szaleństwo wojny, dziewczyna poświęca się i zostaje żoną Calixa, króla Krain Kości. W przeciwieństwie do pustyni, tutaj nienawidzi się Żywiołów - ludzi, którzy panują nad ogniem, wodą, ziemią i powietrzem a magia jest zakazana. Odmieńcy traktowani są jak najgorsi zdrajcy, skazani na tortury i... mordowani bez cienia litości. Najgorsze dla Shali ma jednak dopiero nadejść; jej okrutny mąż planuje zniszczyć Żywioły, wszystkie co do jednego.

Królowa już wkrótce będzie musiała zdecydować, po której stronie stanąć do ostatecznej bitwy. Sama w końcu włada magią ziemi. Nienawiść do męża, bunt prowadzony przez jej brata to tylko początek. Musi ocalić siebie, swój lud oraz rodzinę, tylko czy zdoła tego dokonać zanim będzie za późno?


"Mężczyzna jest nikim, jego spuścizna jest niczym, jego życie nic nie znaczy, dopóki nie ma kogoś, kto będzie kontynuował jego dzieło."


To była jazda bez trzymanki a zwroty akcji mnie powaliły na kolana i długo nie mogłam się podnieść.

Zacznę od tego, że dostaliśmy bohaterów z krwi i kości, choć oczywiście momentami można było przewidzieć co się stanie. Historia wciąga od pierwszej strony do ostatniej. Shalia dorasta razem z nami z rozdziału na rozdział. Z początku naiwna, dorasta i przekształca się w kobietę, która wie o co walczy.

Jej małżeństwo zostało przedstawione w bardzo ciekawy sposób, nie jest ono kolorowe i magiczne. Jeśli oczekujecie "... i żyli długo i szczęśliwie" to nie tutaj. Będziecie momentami pragnęli wywalić książkę za okno z powodu emocji jakie będą wami targać. A to przecież dopiero początek.


"Nadal nie nie chciałam czuć na sobie jego dłoni, nadal mu nie ufałam, ale to był jakiś początek."


Jeśli chodzi o wątek miłosny, to jedyne co w całej opowieści trochę kuleje. Gdyby go nie było to mam wrażenie, że nikt by się nie zorientował momentami, że czegoś brakuje. Jednak na plus zdecydowanie zasługuje przedstawiony świat. Muszę przyznać, że niecierpliwie czekam na kolejny tom. Zakończenie "Berła Ziemi" zostawiło olbrzymią dziurę w moim sercu.

Pamiętajcie, że pozory mylą a czasem pierwsze wrażenie bywa mylne... a może nie?


Sylwia "Sirroco" Stinia


9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page